T.C. MANİSA VALİLİĞİ
İL MÜFTÜLÜĞÜ

Berat Kandili Mesajı

İL MÜFTÜMÜZ SİNAN CİHAN’IN BERAT KANDİLİ MESAJI

 

10 Mayıs 2017 Çarşamba gününü Perşembe’ye bağlayan gece mübarek “Berat Kandili”ni hep birlikte idrak etmiş olacağız. Berat Kandili; Yüce Rabbimizin rahmet ve mağfiretine sığındığımız, kalplerimizi tövbe-istiğfar ile arındırdığımız Şaban ayının 15. gecesidir.

Müslümanlar bu geceyi müstesna bir coşku ile değerlendirirler. Bu gecede Yüce Yaratıcının affını talep edip, günah yükünden kurtulup Beratlarını almanın heyecanı içindedirler.

Öyleyse; Yüce Yaratıcımızın ilahi mesajlarına kulak verip bu gecenin manevi ikliminden istifade edelim. Ahlaki erdemleri hayatımıza yansıtalım. Her türlü ayrımcılığı, bencilliği ve düşmanlıkları geride bırakalım. Hayatın geçici olduğunu, ölümün hak ve kaçınılmaz olduğunu düşünelim. Tek kurtuluş yolunun iman ve salih amel ile olacağını hiç hatırımızdan çıkarmayalım. İnsanları sevelim, hoş görelim, etrafımızdaki insanlara sevgi nazarıyla bakalım.

Bu duygularla tüm Manisalı hemşerilerimizin Berat Kandilini tebrik eder, Milletimiz ve İslam Âlemine hayırlar getirmesini Yüce Allah’ımızdan niyaz ederim.

                                                                                                                                                            

Sinan CİHAN

İl Müftüsü