17.08.2017

Beşikten Mezara Huzurun Adı Aile

İlimiz Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosunca (ADRB) son zamanlarda İlimizde artış gösteren ailevi sorunlar beraberinde toplumumuzun kanayan bir yarası haline gelen boşanmaları ve aileleri bu noktaya getiren sebepleri asgari seviyeye çekmek amacıyla “Beşikten Mezara Huzurun Adı Aile” isimli bir proje hazırlandı.

Manisa Valiliğinin himayelerinde Şehzadeler Belediyesi, Yunusemre Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüklerinin de katkılarıyla oluşturulan ve imza altına alınan protokolle, söz konusu projenin ilk kursu 11 - 30 Eylül 2017 tarihleri arasında İlimizde hayata geçirilecek.

Proje kapsamında yapılacak eğitimlere katılabilmek için sözlü, nişanlı veya evlenmek üzere olmak gerekiyor. Haftada iki gün, ikişer saat olmak üzere 4 dersten oluşan ve bir ay sürecek olan program toplam 16 dersten oluşmaktadır.

Evlilik okulu kurs başvuruları, İl Müftülüğünden temin edilecek katılım formu beraberinde nüfuz cüzdan fotokopisi ve 2 adet fotoğraf ile yapılabilecektir.