T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Manisa Müftülüğü

16.03.2016

İlhan ARMUTÇUOĞLU (06.09.1971–11.04.1977)

1937 yılında Muğla Ula’da doğdu. İlkokulu 1949 yılında Ula’da, İmam-Hatip Okulu’nu 1959 yılında Isparta’da bitirdi. 1961 yılında imam-hatip olarak ilk göreve Marmaris’te başladı. 1966 yılında Konya Yüksek İslam Enstitüsü'nü bitirdi. 11.12.1967 tarihinde Muğla, 06.09.1971 tarihinde Manisa il müftülüğüne tayin edildi. 1977-1981 yılları arasında İzmir merkez vaizliğinde bulundu. 17.06.1992 tarihinde bu görevinden emekli oldu.