T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Manisa Müftülüğü

16.03.2016

Namık HİSAR (15.06.2004–15.02.2010)

1945 yılında Amasya Taşova’da doğdu. İlk tahsilini 1956 yılında tamamladı. 1957 yılında İstanbul İsmailağa Medresesi’nde Arapça okudu. Merhum Çolak Mehmet Efendi ve Salih Efendi’den özel dersler aldı. 1966 yılında Ankara İmam-Hatip Okulu’ndan mezun oldu.

Aynı yıl Amasya Suluova ilçesi müftülük memurluğuna atandı. 1971 yılında Kayseri Yüksek İslam Enstitüsü’nden mezun oldu ve Antalya Finike ilçesi vaizi olarak görev aldı. 1972 yılında Antalya Finike ilçe müftüsü oldu. Yedek subay olarak askerlik görevini tamamladı. 1974 yılında terhis olduktan sonra Iğdır vaizi ve 1976 yılında Iğdır ilçe müftüsü oldu. 1979 yılında 6 ay süreyle Batı Almanya’da görev yaptı. 1981 yılında Çorum il müftü yardımcısı ve Çorum il müftüsü oldu. 25.10.1985 tarihinde Yozgat, 14.10.1989 tarihinde Rize, 01.11.1991 tarihinde Giresun ve 04.12.1998 tarihinde Isparta il müftülüklerine atandı. 15.06.2004 tarihinde atandığı Manisa İl Müftülüğü görevinden 15.02.2010 tarihinde emekliye ayrıldı.