T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Manisa Müftülüğü

16.03.2016

Osman TIRAŞÇI (13.08.2010 - 03.01.2011)

1957 yılında Eskişehir - Bahçecik köyünde doğdu. 1976 yılında Eskişehir İmam-Hatip Lisesini bitirdi. 1980 yılında Bursa Yüksek İslam Enstitüsünden mezun oldu. Meslek hayatına, Eskişehir merkez Yeşitepe Beyazıt Camiinde İmam-Hatip olarak başladı. (1977) Yüksek öğrenimi sırasında Bursa'da fahri İmam-Hatiplik yaptı. 1983 yılında kısa dönem askerlik yaptı. Eskişehir'de İmam-Hatip, Kur'an Kursu Öğreticisi, Şube Müdürü, Vaiz olarak çalıştı.

 

Tunceli-Çemişgezek, Eskişehir-Sarıcakaya ilçe müftülükleri yaptı. Almanya'da (Stuttgart ve Hamburg) Din Görevlisi olarak bulundu. Hac ve Umre Organizasyonlarında görev aldı. Aşere kıraati ile ilgili özel dersler aldı.

 

Mahalli radyo ve televizyonlarda program hazırlayıp sundu. Yerel gazetelerde haftalık yazılar yazdı, ramazan özel sayfaları hazırladı.

 

Eskişehir İl Müftü Yardımcısı görevinde bulundu. 08.02.2008 tarihinde Ağrı İl Müftülüğüne atandı.

30.07.2010 tarihinde de İlimiz Müftüsü olarak atanıp 13.08.2010 tarihinde de görevine başlayan Osman TIRAŞÇI, 21 Aralık 2010 tarihinde yayımlanan Resmi Gazetede yayımlanan karar ile de Başkanlığımız İnsan Kaynakları Genel Müdürü olarak atandı.

 

Evli ve 3 çocuk babası olan İl Müftümüz Osman TIRAŞÇI 03.01.2011 tarihinde de görevinden ayrıldı