T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Manisa Müftülüğü

12.04.2018

İL MÜFTÜMÜZ SİNAN CİHAN’IN MİRAC KANDİLİ MESAJI

 

13 Nisan 2018 Cuma gününü Cumartesi gününe bağlayan gece nice hikmetlerle dolu mübarek Mirac Kandilini idrak edeceğiz.

İsra ve Mirac; Peygamberimiz (s.a.s.)’in bir gece Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, oradan da Yüce Rabbimizin sonsuz kudretini müşahede etmek için Allah’u Teâla’nın katına yükseltildiği manevi bir yolculuktur.

Alemlerin Rabbinin; insanlık için en güzel örnek olan Kutlu Nebi’yi taltif ettiği Mirac, Recep ayının 27.nci gecesi gerçekleşmiştir.

Sırlarla dolu olan bu kutlu yükselişten Efendimiz (s.a.s.); “Ümmetine günde beş vakit namazın farz kılındığı, Allah’ın kendine ortak koşma dışında günahları dilediği kişilerden affedeceği ve Bakara suresinin son iki ayeti” hediyeleri ile dönmüştür.

Mirac Kandili münasebetiyle bizler miracı, sadece Efendimiz (s.a.s.)’in bir hatıratı olarak değil, Allah’u Teâla’nın emir ve yasaklarına her daim sadakatle, teslimiyetle bağlanacağımız ve her zamankinden daha fazla ibadet, dua ve istiğfarla geçireceğimiz bir zaman dilimi olarak değerlendirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Manisalı hemşerilerimizin Mirac Kandilini tebrik eder, Milletimizin ve İslam Âleminin birlik ve beraberliğine, insanlığın kurtuluşuna vesile olmasını Yüce Allah’ımızdan niyaz ediyorum.

 

Sinan CİHAN

İl Müftüsü