T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Manisa Müftülüğü

09.06.2018

İL MÜFTÜMÜZ SİNAN CİHAN'IN KADİR GECESİ MESAJI

10 Haziran Pazar gününü, 11 Haziran Pazartesiye bağlayacak olan Kadir gecesine bir kez daha kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşayacağız.

Kadir Gecesi’ni diğer bütün zaman dilimlerinden üstün kılan özellik, bütün insanlık için hidayet rehberi olan Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in bu gecede indirilmeye başlanmış olmasıdır.

İnsanları karanlıktan aydınlığa çıkaran, doğru yolu gösteren ve Peygamber Efendimizin en büyük mucizelerinden biri olan Kur’an-ı Kerim, bu gecede inmeye başlamıştır. Bunun içindir ki; Kur’an-ı Kerimde azamet ve şeref anlamına gelen ve “Kadr” ismiyle bilinen bu geceye müstakil bir süre tahsis edilmiş ve bu gece en güzel biçimde tasvir edilmiştir. 

Kadir gecesini, Kur’an-ı Kerim’in kadrini kıymetini bildiğimiz oranda hakiki anlamda ihya etmiş oluruz. Kur’an’ın hak, hakikat, ahlak ve adalet ilkelerine sarıldığımız ölçüde bu gece, ömre bedel manevi gelişmeler yaşayabilir; Kur’an’ın barış, esenlik mesajlarına değer verdiğimiz nispetle de Allah’ın meleklerinin, yeryüzüne barış ve esenlik getirmek üzere indiklerinin idrakine varabiliriz.

Bu duygularla tüm Manisalı hemşerilerimizin Kadir Gecesini tebrik eder, Milletimiz ve İslam Âlemine iyilik ve güzellikler getirmesini Yüce Allah’ımızdan niyaz ederim.

 

Sinan CİHAN

İl Müftüsü