T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Manisa Müftülüğü

16.03.2016

Osman CANBOLAT

Aslen Osmaniye Merkez Çona Köyü nüfusuna kayıtlı olan Osman CANBOLAT 04.12.1959 yılında Gaziantep’te doğdu. İlk, Orta ve Lise tahsilini Osmaniye’de tamamladı.1983 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun oldu.

25.09.1981 tarihinde Urfa -Suruç İlçesi Ziyaret Köyü Camii İmam-Hatibi olarak göreve başladı. Diyanet İşleri Başkanlığınca 1983 yılında yapılan Müftülük-Vaizlik sınavını kazanarak 01.06.1984 tarihinde Gaziantep Müftü Yardımcısı olarak göreve başladı. Gaziantep Merkez Komutanlığında Yedek subay olarak askerliğini yaptıktan sonra Diyarbakır İli Dicle İlçe Müftülüğü (02.11.1987-25.10.1989) Gaziantep İli Araban İlçe Müftülüğü (08.11.1989-15.09.1994) Denizli İli Çivril İlçe Müftülüğü (28.09.1994-28.11.2004) görevlerinde bulundu. 13.12.2004 tarihinde İzmir İli Aliağa İlçe Müftüsü olarak atandı. Halen buradaki görevini yürütmekte iken, 04.12.2012 tarihinde İlimiz Müftü Yardımcısı olarak naklen atanmış olup, evli ve 3 çocuk babasıdır. İl Müftü Yardımcımız Osman CANBOLAT Arapça ve Fransızca bilmektedir.