16.01.2022

MANİSA İL MÜFTÜLÜĞÜ GENÇLİK ÇAKIŞMALARIN'DA GÖREV ALAN PERSONELE YÖNELİK SEMİNER DÜZENLEDİ

Manisa İl Müftülüğü Kadın Gençlik Koordinatörlüğü, 17 ilçenin koordinatörleri, manevi danışmanlar ve Kur’an kursu öğreticileri ile bir araya geldi.

Gençlik hizmetlerinde verimliliği artırmak ve koordinasyon sağlamak amacıyla ilçelerde gerçekleştirilen “Gençlik Çalışmaları Koordinasyon ve Tecrübe Paylaşımı Toplantıları”nın ardından ilçe koordinatörleri ve ilçe teşkilat birim sorumluları, İl Müftülülüğü tarafından TDV Kadın, Aile ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’nde düzenlenen eğitim semineri toplantısına katıldı.

İki oturumda gerçekleşen seminer Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

İl Müftü Yardımcısı Mehmet Ceyhan’ın selamlama konuşmasının ardından, İl Müftü Yardımcısı Sevinç Tepekaya’nın “Diyanet Gençlik Çalışmalarının Önemi” başlıklı sunumuyla devam etti. İl Müftüsü Mustafa Soykök “Gençlere Ulaşma Stratejimiz” başlıklı konuşma gerçekleştirdi. Din Hizmetleri Uzmanı Hüsne Yılmaz’ın “Gençlik Çalışmalarında Sosyal Medyanın Etkili Kullanımı” başlıklı sunumunun ardından tüm katılımcılara İl Gençlik Koordinatörü Nesibe Şimşek, İl Koordinatör Yardımcıları Aynur Yürük ve Şeyda Apak hediye takdiminde bulundu ve ilk oturum tamamlanmış oldu.

İkinci oturum da, İl Koordinatörü Nesibe Şimşek, İl Koordinatör yardımcıları Hüsne Yılmaz ve Keziban Dut’un başkanlığında ilçe gençlik koordinatörleri, lise birim sorumluları ve sekreterya birim sorumlularının katıldığı atölye çalışmalarıyla sona erdi.