09.12.2022

MANİSA'DA AİLE VE DİNİ REHBERLİK HİZMETLERİ MASAYA YATIRILDI

Manisa İl Müftülüğü tarafından Aile Dini Rehberlik Merkezleri ve Bürolarında (ADRM/B) görevli personele yönelik eğitim semineri düzenlendi.

Manisa İl Müftülüğü’nce Aile ve Dini Rehberlik Büro veya Merkezlerin çalışma usul ve esasları ile ilgili gerekli bilgilendirmenin yapılması, Büro/Merkezlerde gerçekleştirilen faaliyetlerin görüşülmesi, çalışma ve faaliyetlerin aksayan yönleri, sorunları ve çözüm önerilerinin görüşülmesi, hizmet birlikteliğinin sağlanması amacıyla eğitim semineri düzenlendi.

Manisa Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen seminerin ilk oturumunda Profesyonel Kişisel Gelişim Uzmanı ve Yaşam Koçu Kadir Demirbüken tarafından “Aile içi İletişimde Karşılaşılan Problemler ve Çözüm Önerileri” konulu sunum gerçekleştirildi.

Manisa İl Müftülüğü ADRM Koordinatörü Sebahattin Göksu’nun Aile Dini Rehberlik Merkezleri / Bürolarının iş ve işlemleri konulu sunumunun ardından ilk oturum sona erdi.

İl Müftü Yardımcısı Sevinç Tepekaya’nın başkanlığında, İl Müftülüğü Din Hizmetleri Şube Müdürü İsmail Çolak ve Adrm Koordinatörü Sebahattin Göksu’nun moderatörlüğünde gerçekleştirilen ikinci oturumda;

▪️Aileyle ilgili ilçelerdeki faaliyetler, karşılaşılan sorunlar ve çözüm yolları,

▪️DHYS faaliyet girişleri ve Karteks girişleri, karşılaşılan problemler ve çözüm önerileri,

▪️ADRB/ M ile ilgili durum değerlendirmesi (personel, nöbet, mekan, işleyiş vb.)

▪️Sosyal hizmet faaliyetleri, problemler ve çözüm önerileri,

▪️Proje üretme ve yürütme ile ilgili yapılan faaliyetler ve düşünceler konu başlıkları çerçevesinde müzakereler gerçekleştirilerek seminer sona erdi.

Seminere Manisa İl Müftülüğü ve 17 ilçe müftülüğünün Aile Dini Rehberlik Merkezileri ve Bürolarında görevli personel katıldı.